Vítejte na stránkách farnosti Teplice nad Metují
O farnosti
Naše farnost se nachází na severu Náchodska na hranici s Polskem, sousední farnosti jsou Broumov, Police nad Metují a Trutnov. V současné době k nám dojíždí P. František Hofman bydlící v Šonově, za ekonomické záležitosti odpovídá P. Martin Lanži z farnosti Broumov, teplická fara je neobsazena.

Aktuality farnosti

V pátek 24.5.2019 bude poutní kostel P. Marie Pomocné s poustevnou otevřen pro veřejnost v rámci akce Noc kostelů od 18:00 do 22:00. Návštěvníci si budou moci prohlédnout náš barokní kostel včetně krovu a věže, nahlédnout do poustevny, byť v rekonstrukci a vyslechnout povídání o její historii.

Rozpis bohoslužeb a ohlášky.

Od čtvrtka 2.5. bude kostel sv. Vavřince uzavřen, mše se až do odvolání přesouvají do kostela P.Marie Pomocné na Kamenci.

Rozpis bohoslužeb na 2 týdny
Datum Den svátek farní kostel Sv. Vavřince kostel P. Marie Pomocné jinde
19.5. neděle 5. neděle Velikonoční 8:30 10:00 Adršpach
22.5. středa 18:00 litanie
24.5. pátek 16:40 Noc kostelů
26.5. neděle 6. neděle Velikonoční 8:30
29.5. středa 18:00 litanie
30.5. čtvtek Slavnost Nanebevstoupení Páně 18:00
31.5. pátek Navštívení Panny Marie 16:40 litanie, farní setkání
1.6. sobota sv. Justina, muč. 8:00
2.6. neděle 7. neděle Velikonoční 8:30 10:00 Adršpach
     15 minut přede mší sv. se zpovídá.

V sobotu 25.8.2018 jsme se rozloučili P. Marianem Lewickým, děkanem z Police nad Metují.

O prázdninách se konalo Varhanní léto, které pořádal L. Šikut.

V pátek 25.5. jsme se zúčastnili Noci kostelů. Návštěvníci, bylo jich asi 25, si prohlédli farní kostel sv. Vavřince - interiér, hodiny, zvonici, krov a dozvěděli se něco o jeho historii. Dále jedna skupinka navštívila i improvizované lapidárum s náhrobky majitelů panství a torzem trubače, sochy z pomníku padlým první světové války. Pomník byl postaven roku 1935 akademickým sochařem Emilem Schwantnerem, v roce 1945 byla socha stržena a od té doby byl pomník věnován Rudé armádě. Po roce 1989 se z něho stal nic neříkající parčík. Obnovení tohoto pomníku je stále v nedohlednu.
(sepsal M.Mráz)

V neděli 27.5. se ve Zdoňově, v kostele Nejsvětější Trojice, konala poutní českoněmecká mše, na které jsme již tradičně přivítali zdejší rodáky.

Sbírka "Pomoc nejzranitelnějším v Damašku" na pomoc obyvatelům Sýrie, aby nemuseli uprchnout ze země, vynesla 4665 Kč.

Od března se obnovují nedělní mše sv. v Adršpachu - 1. a 3. neděli v 14:00 a od června ve Zdoňově - každou poslední neděli ve 14:00.

Požehnané dny a Boží ochranu

Vám přeje a vyprošuje P. František

Aktuality externí
Videa pana Kusáka

Sv. Otec na YouTube

Opravy
I letos bude pokračovat oprava věže kostela Nejsvětější trojice ve Zdoňově. Bližší informace u P. Martina Lanžiho.

Dlouhodobě probíhá oprava farního kostela Sv. Vavřince, což je z programu Záchrana architektonického dědictví MK. Bližší informace opět u P. Martina Lanžiho.

Spolek Zachraňme teplickou poustevnu, který se stará o kostel P. Marie Pomocné s poustevnou, bude letos pokračovat v opravách. V plánu je oprava roubení. Blíže na jejich stránkách.